- Cuvantul directorului
Despre noi --> Conducerea

Cuvântul directorului Lemnaru Liliana

Dragi elevi și părinți, stimați colegi

Fiecare început vine cu provocările lui, dezvăluind și semnalând nevoile de schimbare, dar și constantele, ceea ce ne conferă identitate și nu trebuie uitat ori abandonat. Vom fi, cu siguranță, atenți și receptivi la toate solicitările contextului educațional actual și vom duce mai departe ceea ce am început.

Efortul nostru de fiecare clipă și de fiecare zi este răsplătit de puritatea și candoarea unei priviri de copil și de zâmbetul avântat al fiecărui adolescent. Credem cu putere că împreună cu elevii noștri transformăm trecutul și prezentul în viitor.

Dragi elevi, școala este a voastră, ea trebuie să fie atât de încăpătoare, încât să cuprindă toate așteptările, visurile și idealurile voastre. Priviți-o cu dragoste, intrați în ea cu încredere, faceți din sălile de clasă un loc familiar și prietenos. Școala și cei care o slujesc sunt calea spre descoperire și devenire, o cale deschisă, accesibilă tuturor. Celor mai mici școlari le dorim să o descopere, iar celorlalți să o urmeze cu stăruință.

Dragi părinți, vă adresăm rugămintea să fiți alături de școală. Numai împreună putem face din copiii dumneavoastră ceea ce aceștia merită. Îmi doresc să vă bucurați de fiecare notă obținută de copii, ca dovadă a efortului de învățare! Să vă fie dragă școala, iar gândul performanței pe care o vor înregistra copiii să vă fie lumină de primăvară! Vă așteptăm și în continuare alături de noi în munca de realizare a obiectivelor școlii noastre!

Stimați parteneri în educație, vă mulțumim pentru sprijinul pe care, cu atâta dărnicie, îl dați elevilor noștri.

Dragi colegi, dumneavoastră, care prin muncă neobosită, prin efort conjugat și printr-o mare dragoste față de copii contribuiți la scrierea performanțelor în cartea școlii prisăcănene și purtați solia de mai bine pentru toți cei care vă sunt aproape, în spațiul generos al școlii, să vă bucurați de împliniri profesionale și de tot felul, iar veștile despre performanța elevilor dumneavoastră să vă fie prilej de bucurie.

Director,
Prof. Lemnaru Liliana

Data creare: 30-05-2017 11:18:19

Istoricul scolii din Prisacani