- Misiunea scolii - Scoala Gimnaziala Prisacani

Despre noi --> Misiunea scolii

Misiunea scolii

Școala Gimnazială Prisacani își propune să realizeze o educație formativă centrată pe elev, bazată pe încredere, cooperare și comunicare. Dorim să asigurăm elevilor noștri șanse egale în educație, creând un mediu prietenos și stimulativ, în scopul valorizării lor, oferindu-le cele mai bune oportunități de învățare, de dezvoltare a potențialului lor educațional și personal, obținerea de performanțe și includerea într-o formă superioară de școlarizare în vederea alegerii unei cariere de succes.

Data creare: 15-04-2016 09:14:02

Viziunea scolii

Școala Gimnazială Prisăcani își propune să fie furnizor de servicii educaţionale de calitate, în vederea formării unor generaţii competitive, care să deţină competenţele cheie recunoscute la nivel european, ce vor asigura fiecărui elev dezvoltarea unei personalităţi armonioase, cu gândire creativă și autonomă, cu un sistem de valori civice, morale, culturale, autentice și pozitive.

Data creare: 15-04-2016 09:14:49

Istoricul scolii din Prisacani

Scoala din Prisacani construita in anul 1909Repere cronologice ale învăţământului din comuna Prisacani, judeţul Iași